KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13546391
*
nr 1354 6391
Carl Gyllenberg
(1924-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1923. Olja på duk, 52x88cm
Carl Ivar Gyllenberg, svensk konstnär född 1924, död 2014.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2020
kl 20:34:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 20:29:11
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Gyllenberg
Carl Ivar Gyllenberg, svensk konstnär född 1924, död 2014.
Läs mer om Carl Gyllenberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl gyllenberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Carl Gyllenberg
Carl Ivar Gyllenberg, svensk konstnär född 1924, död 2014.
Läs mer om Carl Gyllenberg
nr 1354 6391
Carl Gyllenberg
(1924-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1923. Olja på duk, 52x88cm
Carl Ivar Gyllenberg, svensk konstnär född 1924, död 2014.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/10 20:29:11 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Gyllenberg
Carl Ivar Gyllenberg, svensk konstnär född 1924, död 2014.Läs mer om Carl Gyllenberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl gyllenberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



